Усе про л карнітин

L-карнітин (синонім: лівокарнітина) останнім часом є популярною біологічно активною добавкою, застосовується для боротьби із зайвою вагою. Однак, спектр біологічної дії на організм людини у цієї речовини набагато більше, ніж просто жироспалююча дія. Тому дана речовина заслуговує більш пильної уваги.

Для початку, хотілося б розвіяти міф про те, що L-карнітин виключно синтетична речовина і є шкідливою «хімією» нарівні з анаболічними стероїдами та іншими препаратами. Навпаки, L-карнітин є речовиною виключно натурального походження, яка виробляється нашим організмом в печінці та нирках, в основному, для регуляції енергетичних процесів і детоксикації. Для біосинтезу цього найважливішого з'єднання необхідні вітаміни групи В, залізо і амінокислоти: лізин і метіонін. Так само L-карнітин надходить в наш організм разом з м'ясом і сиром. Саме завдяки тому, що дана речовина є абсолютно природним для нашого організму і має мінімум протипоказань для застосування.

Біологічні функції:
Транспортування жирних кислот всередину мітохондрії. І так, мітохондрія - це органела клітини, в якій відбуваються процеси окислення жирів, з метою отримання тепла та енергії. Але самі по собі, жирні кислоти не здатні пробратися всередину мітохондрії. Для проникнення їм необхідні молекули L-карнітину, з якими вони стикуються і безперешкодно проникають всередину. Без L-карнітину просто неможливий процес отримання енергії з жирних кислот. Завдяки здатності активувати жировий обмін L-карнітин успішно застосовують для схуднення. На відміну від термогеников, він не створює зайве навантаження на серце і може з успіхом застосовуватися людьми із захворюваннями серцево-судинної системи.

Також L-карнітин необхідний для енергетичного циклу вуглеводів, завдяки чому з них утворюється максимальна кількість енергії, що вкрай актуально під час фізичних навантажень. Завдяки цьому вживання L-карнітину у вигляді добавки дозволяє збільшити витривалість і підняти загальний енергетичний тонус організму, що дозволить впоратися з хронічною втомою.

Нейрозахисна функція: L-карнітин є нейропротектором, захищаючи нервові клітини від дії стресових факторів, які можуть виникнути як від надмірних навантажень, так і в результаті тривалого нервового напруження.

Кардіопротекція: застосування додаткових доз екзогенного L-карнітину захищає серцевий м'яз від перевантажень, викликаних як фізичним, так і нервовим напруженням. Його вплив на обмін жирних кислот, які є головним джерелом енергії для роботи серця, та нейтралізація шкідливих наслідків гіпоксії (нестачі кисню) дозволяють захистити серце від різних розладів і захворювань.

Покращення засвоєння білка: L-карнітин викликає посилення секреції шлункового соку, який відповідає за первинну обробку їжі. У результаті цього білкові молекули набувають більш вигідну для ферментативної обробки конфігурацію. Це також позитивно позначається на наборі м'язової маси, оскільки для цього процесу необхідно максимально повне засвоєння білків, що надходять з їжею.

Буферизація молочної кислоти: L-карнітин здатний швидко виводити молочну кислоту, яка накопичується в м'язах, в результаті виконання інтенсивних фізичних вправ. Перешкоджаючи закислению м'язів, під час фізичної роботи L-карнітин дозволяє збільшити м'язову витривалість.

Застосування в спорті і фітнесі:
Жироспалюючі властивості L-карнітину дозволяють використовувати його для схуднення та вдосконалення рельєфу. Найбільш ефективний спосіб застосування: прийняти 1500-3000мг. L-карнітину за півгодини до кардіо-тренування. Для більшої ефективності рекомендується поєднувати прийом L-карнітину з препаратами - термогеніками. Завдяки тому, що вони мають різнимі механізмами дії не виникне небезпеки передозування.

Якщо атлет не зацікавлений у зниженні маси тіла, а тільки лише в підвищенні витривалості, то прийом L-карнітину необхідно поєднувати з підвищеним споживанням жирів, які дозволять врівноважити сумарну витрату калорій.

L-карнітин як біодобавка:
Для поліпшення роботи серця: 1-1,5г на добу.
Для боротьби зі стресом: 500мг — 1г на добу.
Важка фізична робота: 500мг — 2г.

L-карнітин як лікарський препарат: завдяки своєму широкому спектру позитивних ефектів L-карнітин використовується також як лікарський засіб. Необхідно зауважити, що в такому випадку дозування і тривалість прийому визначає ваш лікуючий лікар.

Короткий список захворювань, для лікування яких використовується L-карнітин: неврастенія, порушення секреторної функції шлунка, дефіцит ендогенного L-карнітину, порушення розвитку і виношування плоду у дітей; затримка росту; порушення роботи імунітету різного генезу; ішемічний інсульт; порушення кровообігу головного мозку.

Тим, хто планує завести дитину так само варто звернути увагу на L-карнітин. Його здатність покращувати рухливість сперматозоїдів значно підвищує чоловічу плодючість. У медичній практиці дана речовина застосовується у складі комплексної терапії з лікування чоловічого безпліддя. У цьому випадку конкретні дозування і поєднання з іншими препаратами обговорюються виключно з лікарем.

Лікарські взаємодії:
Анаболічні стероїди і гормон росту підсилюють дію анаболізму L-карнітину, кортикостероїдні засоби викликають скупчення діючої речовини в тканинах; ліпоєва кислота потенціює ефект L-карнітину.

Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів препарату.

Коментарі відсутні